|

אורטופד מומחה ברכיים ספורט

מתי חשוב להתייעץ עם אורטופד מנתח או אורטופד מומחה ברכיים ספורט?

"דוקטור, מתי אני אוכל לחזור למגרש?" זו שאלה חשובה מאין כמותה ומשמעותית מאוד עבור מטופלים. אורטופד ספורט מנתח נתקל בה מדי יום במרפאתו. ההבדל בין אורטופד מומחה ברכיים ספורט מנתח לאורטופד אחר הוא ההתמקצעות ברפואת הספורט, ההבנה העמוקה בנושא החזרה למגרש והמשמעות שלה למטופל, הבנת ענפי הספורט השונים והדרישות הייחודיות לכל פעילות. לכן, אורטופד ספורט מנתח ידע לתת תשובה טובה ומדויקת יותר לשאלה זו.

אורטופד ספורט מנתח או אורטופד ברכיים מביא איתו רמת ידע וניסיון נוספת לטיפול בפציעות ספורט. חשוב לציין, שהיכולות האלה של אורטופד ספורט מנתח לא מיועדות לטיפול רק בספורטאים מקצועיים. טיפול על ידי אורטופד ספורט מנתח מתאים לכל גיל, מילדים שנמצאים בחוגים ופעילויות מגוונות ועד אנשים מבוגרים שמתעמלים במסגרות שונות, ולכל רמת ספורט- מהמטופל שמשחק כדורגל עם החבר'ה בימי שישי או רץ להנאתו ועד לספורטאי העילית המקצועיים.

מטרת אורטופד ספורט מנתח היא להחזיר את המטופל הפעיל לעשות מה שהוא אוהב לעשות. לצורך חזרה לתפקוד כפי שהיה טרם פציעה או אפילו טוב יותר, חשוב להתייעץ עם אורטופד ספורט מנתח ברך מומלץ.  

לקבלת ייעוץ השאירו פרטים

מיהו אורטופד ספורט מנתח או אורטופד ברכיים

כירורגיה אורטופדית הינו מקצוע תובעני וההכשרה של כירורגים אורטופדים ארוכה וקשה. לאחר לימודי רפואה שאורכים 7 שנים כולל שנת סטאז', כירורג אורטופד מתחיל מסלול התמחות של 6 שנים. במהלך ההתמחות האורטופד לומד לנתח ניתוחים אורטופדים בצורה בסיסית. לאחר שסיים את כל שנות ההכשרה, אורטופד מומחה ברכיים ספורט או אורטופד ספורט מנתח עובר שנה נוספת של תת התמחות בניתוחי פציעות ספורט וברכיים. זו שנה של למידה מכוונת בנושא רפואת ספורט וניתוחי ברכיים במהלכה האורטופד לומד להסתכל על בעיות הספורטאי מכף רגל ועד ראש ולהבין את התמונה הכוללת מבחינת מצבו הגופני והמקצועי. לאורך תת ההתמחות אורטופד ספורט מנתח לומד לעבוד עם ספורטאים בכל הרמות, עם המשפחות שלהם וכן עם הצוות המקצועי כולל המאמנים. בנוסף, הוא צובר הבנה, ידע וניסיון רב בפתרונות לבעיות ספורט וברכיים כולל טיפולים לא ניתוחים זעיר פולשניים ופתוחים. אורטופד מומחה ברכיים ידע לא רק לשחזר רצועה צולבת קרועה, למשל, אלא גם להסתכל על התמונה הגדולה. בעזרת הסתכלות זו אורטופד ספורט מנתח ידע לשאול את השאלות הנכונות ולהבין לעומק איך קרתה הפציעה, מה ניתן לעשות כדי למנוע את הישנות הפציעה בעתיד ואיך ניתן לעזור למטופל בעזרת פיזיוטרפיה ואופציות טיפוליות נוספות לחזור בצורה אופטימלי לספורט אותו אוהב לעשות. 

בנוסף, אורטופד ספורט מנתח מיומן באמצעי טיפול חדשניים כמו זריקת PRP לברך (Platelet Rich Plasma) שמכילה ריכוז חומרים שעוזרים בריפוי והפחתת דלקת שנלקחים מדם המטופל. טיפולים חדשניים אלה יכולים לעזור למטופלים לשוב לספורט כמה שיותר מוקדם וללא כאבים.

בחירת אורטופד ספורט מנתח מתאים

חשוב להתייעץ עם אורטופד ספורט מנתח שעבר תת התמחות ברפואת ספורט. בנוסף, חשוב שלרופא שאיתו נפגשים יש ניסיון בטיפול בספורטאים והוא רופא של קבוצות ספורט שונות. אורטופד ברכיים שלא מטפל בספורטאים רבים במרפאתו יאבד את המיומנות הזו במשך הזמן.

ד"ר יערי הינו רופא של נבחרות ישראל בכדורגל ושל קבוצת הכדורסל עירוני רמת השרון. בעברו טיפל בקבוצת הפוטבול ה- New York Jets ובקבוצת ההוקי New York Islanders בארצות הברית וטיפל בקבוצות ספורט רבות של אוניברסיטת Yale ומספר קולג'ים. קבוצות אלו הכילו ספורטאים מענפי ספורט רבים כולל אומנויות לחימה, ריצה ואתלטיקה, רכיבת אופניים, התעמלות קרקע, ספורט חורף.

אורטופד מומחה ברכיים ספורט שעושה ספורט בעצמו, בוודאי אם מדובר באותו ענף בו מתאמן המטופל, יהיה בעל ערך רב למטופל כיוון שמבין את הספורט, דרישותיו מהגוף, מכיר את אופי הספורטאים והאימונים ומשך העונה לעומק. ספורט הוא חלק בלתי נפרד מחייו של ד"ר יערי- מספורט אקסטרים כקייטסרף וסנובורד דרך רכיבת אופניים, שחיה וריצה.     

תוכן עניינים

נזקי סחוס בברך

סחוס הוא רקמה חלקה ולבנה שמכסה את קצוות העצם שנמצאות בתוך מפרקים. הרקמה מאפשרת החלקה של עצמות אחת על השניה עם מעט מאוד חיכוך...

קרע במניסקוס

קרע במניסקוס היא אחת הפציעות הכי נפוצות בברך. היא שכיחה מאוד בענפי ספורט פופלריים בישראל כמו: כדורגל, כדורסל, טניס, כדוריד, כדורשת ועוד...

קרע בגיד מיישר הברך

הגיד המיישר בברך הוא ההמשך הישיר של השריר הארבע ראשי שנמצא בקדמת הירך ותפקידו ליישר את הברך. הגיד עובר דרך הפיקה ומתחבר לקדמת עצם השוק (Tibia)...

קרע רצועה צולבת קדמית בברך

הברך היא מפרק שמוחזק על ידי ארבע רצועות עיקריות. רצועה היא מבנה בגוף האדם שמחבר בין שתי עצמות ועוזרת לשלוט בתנועת מפרקים. יש שתי רצועות בצידי הברך...

מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.