|

אורטופד מומחה אגן וירך

מתי לפנות אל אורטופד מומחה אגן וירך?

תפקוד תקין של הירך חיוני לביצוע פעולות יומיומיות כהליכה, נעילת נעליים, כניסה ויציאה מרכב ועוד. בעיות ופציעות שונות במפרק הירך יכולות לגרום למגבלה בתנועת הירך ולכאבים וכך לפגוע בתפקוד בחיי היום יום, למנוע ממטופל לעשות ספורט שאותו אוהב ואפילו להפריע בשינה.  

בין אם התלונות בירך רק התחילו, אם הכאבים והמגבלה קיימים כבר תקופה או אפילו אם מדובר במצב לאחר ניתוח לא מוצלח בירך, חשוב להתייעץ עם אורטופד מומחה אגן וירך בנושא. 

לקבלת ייעוץ השאירו פרטים

מיהו אורטופד מומחה לאגן וירך? 

אורטופד מומחה לירך ואגן הוא קודם כל רופא שסיים 7 שנות לימוד כולל שנת סטאז' באחד מבתי החולים בישראל. לאחר מכן, התמחה 6 שנים במקצוע הכירורגיה האורטופדית- התמחות קשה ותובענית, שבסופה הפך לכירורג אורטופד. לאחר סיום כל שנות ההכשרה, אורטופד מומחה אגן וירך עובר שנה של תת התמחות והתמקצעות בבעיות שמקורם בירך ואגן. במהלך תת ההתמחות עובר למידה והתנסות בנושא, כולל פתרונות לא ניתוחיים חדשניים למגוון פציעות. כמו כן, לאורך תת ההתמחות מבצע האורטופד ניתוחים זעיר פולשניים, כמו ארתרוסקופיית ירך, וכן ניתוחים פתוחים לטיפול בבעיות באגן ובירך.

מהם הכלים של אורטופד מומחה לאגן וירך? 

אורטופד מומחה לאגן וירך מכיר את מגוון הטיפולים, כולל החידושים האחרונים בתחום, לבעיות באזור הירך וידע להציע למטופל את הפתרון הטוב ביותר עבורו. הרבה מהבעיות בירך ואגן יכולות להיפתר בעזרת טיפול לא ניתוחי כפיזיוטרפיה, הידרוטרפיה וזריקות מכוונות למפרק. נזכיר כאן במיוחד את זריקת ה- PRP. זריקת Platelet Rich Plasma (=PRP) מכילה חומרים שעוזרים בריפוי והפחתת דלקת שנלקחים מדם המטופל. טיפול זה יכול לעזור למטופל להחלים מפציעה ולשוב לספורט ללא כאבים. 

מיעוט המקרים לא מסתדרים למרות הטיפול המוזכר כאן. במקרים אלו, יש מקום לטיפול ניתוחי. אורטופד מומחה אגן וירך מנוסה בטכניקות ניתוחיות רבות כולל ניתוח ארטרוסקופיית ירך שהוא ניתוח זעיר פולשני שיכול לפתור בעיות רבות דרך כמה חתכים מינימליים באזור. שימוש בשיטה חדשנית וייחודית זו מאפשרת חזרה מהירה לפעילות והחלמה קלה יותר. הניסיון והידע בצורות הטיפול לא ניתוחיות והניתוחיות המגוונות והחדשות ביותר בתחום, מאפשרים לאורטופד מומחה לאגן וירך לשפר את איכות חייו של מטופל הסובל מכאבים ומגבלה באגן ובירך.

קרע בלברום בירך

מפרק הירך הוא מפרק של "כדור" ו"סל". הסל מורכב מעצמות האגן ונקרא אצטבולום (Acetabulum) והכדור מורכב מראש עצם הירך ונקרא ראש הפמור (Femoral head)...

תסמונת צביטה של הירך

תסמונת צביטה של הירך היא מצב בו קיימת גדילה ביתר של עצם אחת או שתי העצמות של מפרק הירך. הגדילה הזו נותנת לעצמות מבנה לא רגיל, כך שבזמן תנועה עצמות מפרק הירך...

מלא/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.